Jak poslouchat mluvené meditace

10802_240-180Veškeré meditace z dílny Musicavibra.cz obsahují podprahové frekvence alfa, některé skladby i úroveň théta. Pokud chcete mít zážitek, který je spojen s pozitivním vlivem na Vaši mysl, tělo i psychiku, doporučuji poslouchat vždy originální CD s minimálně středně kvalitními reproduktory nebo kvalitními sluchátky.

Poslech z reproduktorů v mobilních zařízeních, tabletů nebo notebooků podstatně snižuje kvalitu zvuku a pozitivní účinky frekvencí alfa a théta mohou úplně zaniknout.

Z toho důvodu nedoporučuji kopírování ani stahování meditací z internetu, dokonce ani poslech mých vlastních meditací na kanálu youtube. Při jakémkoliv ukládání do hudebních formátů youtube a jiných hudebních stránek se vytrácí kvalita a účinnost, a zanikají podprahové frekvence alfa a théta.

 

Jak poslouchat mluvené / řízené meditace?


Mluvené / řízené meditace jsou kombinací meditační hudby a mluveného slova. Pro jejich poslech je důležité si najít klidné a nerušené místo. Atmosféru při řízené meditaci si můžete podobně jako u meditační hudby zpříjemnit vonnou tyčinkou, aroma lampičkou nebo vykuřovadlem. V případě, že Vám to prostor umožňuje, udělejte si přítmí, posaďte se a zavřete oči.

 

U mluvených - řízených meditaci je nutné poslouchat text a nechat se jím vést. Představujte si vše, k čemu Vás meditace vybízí. Pokuste se udržet bdělost a koncentraci po celou dobu řízené meditace. Z tohoto důvodu doporučuji poslouchat řízené meditace pouze v sedě. Můžete tím předejít usínání nebo spánku během meditací. Po skončení meditace alespoň 5 minut relaxujte.

 

Pokud v průběhu řízených meditací dosáhnete vnitřních poznání, můžete si je postupně zapisovat a po dalších meditacích porovnávat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení