Co jsou frekvence alfa a théta

10819_240-180Lidský mozek pracuje nepřetržitě. Je to velmi složitý orgán, který vysílá elektrické signály, neustále komunikuje a vytváří nová nervová propojení. Jeho elektrická aktivita, která je známá jako mozkové vlny, zrcadlí stav našeho vědomí, rozpoložení mysli a náš emocionální stav.

Existuje pět různých druhů mozkových vln – beta, alfa, théta, delta a gama. Tyto mozkové vlny jsou přirozené pro každého člověka. V průběhu dne se mohou měnit a střídat a tak každý můžeme zažívat různé stavy vědomí. Každá mozková vlna má tedy své specifické vlastnosti, které ovlivňují naše chování, vnímání a prožívání. Má také svou ojedinělou frekvenci, která se měří v cyklech za sekundu (hertz – Hz). Jednotlivé typy mozkových vln hrají svou roli v našem zdraví, vitalitě a psychickém stavu.

Beta mozkové vlny (14-40Hz)
Ve stavu vln beta se nachází většina lidí v každodenním bdělém stavu. Tento stav se projevuje chováním v široké škále, a to od ospalé bdělosti až po soustředěnou činnost. Projevuje se logickým myšlením, schopností řešit problémy, koncentrací a mentální aktivitou. Stav beta je důležitý pro účinné fungování v rámci každodenního života. Čím vyšší frekvence beta mozek vykazuje, tím více nastávají stresové stavy nebo stavy napětí, negativní emoce jako je strach, zlost či negativistický postoj.

Alfa mozkové vlny (8-13Hz)
Stav mozkových vln alfa se projevuje absencí jakéhokoliv nepříjemného duševního napětí. Je to stav bdělé relaxace těla i mysli beze spánku. Ve stavu alfa se cítíme uvolnění a v bezpečí. Při pravidelném vlivu alfa frekvencí na náš mozek se zlepšuje celková psychická i fyzická výkonnost, snižují se strachy a nepříjemné emoce, zvyšuje se úroveň zdraví, probouzí se kreativita a zlepšuje se kvalita spánku.

Hranice Alfa / Théta
Mezi stavy alfa a théta existuje frekvence v rozsahu 7-8 Hz, která odpovídá Schumannově resonanci. Tato mozková hladina se ukázala jako ideální pro duševní transformaci, uskutečňování vhledů a možnosti osobní proměny. Zde se spouští autoregenerační systém těla i psychiky.

Théta mozkové vlny (4-8Hz)
Théta mozkové vlny nás uvádí do stavu hluboké relaxace a meditace nebo do úrovně spánku REM (rychlé pohyby očí a snění). V těchto vlnových délkách se zlepšuje paměť, prohlubuje intuice, zvyšuje se schopnost řešit problémy, a to především na mentální úrovni.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení